Αναστολή λειτουργίας των Παιδικών Σταθμών

Ο Δημοτικός Οργανισμός Παιδείας Προστασίας και Αλληλεγγύης Χαλκίδας (Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ.), έχοντας υπόψιν την υπ. Αριθμ. Δ 1α/ΓΠ.οικ. 72989/14-11-2020(ΦΕΚ 5043 Τ Β ) Κοινή Υπουργική Απόφαση των Υπουργών Οικονομικών και Ανάπτυξης, Επενδύσεων και Προστασίας του Πολίτη, Παιδείας και Θρησκευμάτων, Εργασίας και Κοινωνικών Υποθέσεων, Υγείας, Εσωτερικών, σχετικά με την τροποποίηση για τα «Έκτακτα μέτρα προστασίας της δημόσιας υγείας από τον κίνδυνο περαιτέρω διασποράς του κορωνοϊού COVID-19 στο σύνολο της Επικράτειας για το διάστημα από το Σάββατο 7 Νοεμβρίου 2020 έως και τη Δευτέρα 30 Νοεμβρίου 2020» (Β’ 4899), σας ενημερώνει ότι αναστέλλεται η λειτουργία των Δημοτικών Παιδικών Σταθμών του Δήμου Χαλκιδέων από τη Δευτέρα 16 Νοεμβρίου 2020 έως και τη Δευτέρα 30 Νοέμβριου 2020.

Σε περίπτωση ανακοίνωσης νέων μέτρων, που επηρεάζουν την λειτουργία των δομών, θα υπάρξει εκ νέου ενημέρωση.