Χριστούγεννα, γιορτή Αγάπης και Αλληλεγγύης για τις δομές του Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ.

Χριστούγεννα, γιορτή Αγάπης και Αλληλεγγύης             για τις δομές του Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ.
17 Δεκ

Πλησιάζουν οι Άγιες μέρες των Χριστουγέννων, μέρες χαράς,  ελπίδας, αγάπης και προσφοράς.

Οι κοινωνικές δομές του Δημοτικού Οργανισμού Παιδείας Προστασίας και Αλληλεγγύης Χαλκίδας (Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ.) που    αποτελούν τον πυρήνα Αλληλεγγύης του Δήμου Χαλκιδέων, συνεχίζουν την κοινωνική τους δράση και βρίσκονται με  σεβασμό  και διακριτικότητα κοντά στους συμπολίτες μας  τη δύσκολη αυτή περίοδο που διανύουμε.

Ενόψει των εορτών των Χριστουγέννων οι εργαζόμενοι του Κοινωνικού Παντοπωλείου, του Συσσιτίου και του προγράμματος Βοήθεια στο Σπίτι δουλεύουν αδιάκοπα προκειμένου:

• Να υλοποιηθούν οι διανομές τροφίμων στους ωφελούμενους του Κοινωνικού Παντοπωλείου.

•  Να αποσταλούν είδη πρώτης ανάγκης στους ευπαθείς       ωφελούμενους του προγράμματος  Βοήθεια στο Σπίτι.

Να διανεμηθούν παραδοσιακά Χριστουγεννιάτικα γλυκά σε όλους τους ωφελούμενους του Συσσιτίου και του προγράμματος Βοήθεια στο Σπίτι.

Τα φετινά Χριστούγεννα θα είναι πολύ διαφορετικά για όλους μας, αυτό όμως δεν θα πρέπει να σταθεί εμπόδιο στο να προσφέρουμε απλόχερα την ανθρωπιά μας σε όσους την έχουν ανάγκη.