Σε μια άλλη εποχή μας ταξίδεψαν οι ωφελούμενοι του ΚΔΑΠ ΜΕΑ του Δήμου Χαλκιδεών

Μία εκπληκτική μουσικοθεατρική παράσταση παρουσίασαν την Τετάρτη 6 Ιουλίου 2022 οι ωφελούμενοι του ΚΔΑΠ ΜΕΑ στον προαύλιο χώρο του ΔΟΠΠΑΧ με τίτλο «Σαν παλιό σινεμά».

Ζωντανεύοντας σκηνές παλιών ταινιών του ελληνικού κινηματογράφου , τα παιδιά μας διασκεδάσουν  με ένα  διαφορετικό τρόπο και μας μετέφεραν στην αθωότητα μιας άλλης εποχής.

Η παράσταση ήταν φτιαγμένη με μεράκι και αγάπη από τα παιδιά και το προσωπικό του ΚΔΑΠ ΜΕΑ και  έδωσαν τον καλύτερο  εαυτό τους, περνώντας το μήνυμα ότι «ΌΛΟΙ ΜΑΖΊ ΜΠΟΡΟΎΜΕ».

Παράλληλα  στο κτήριο του ΚΔΑΠΜΕΑ πραγματοποιήθηκαν τα καλοκαιρινά εργαστήρια  των Παιδικών Σταθμών με μεγάλη συμμετοχή παιδιών και γονέων.

Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν η Πρόεδρος του Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ. Αικατερίνη Μεγάλου, η Αντιπρόεδρος Γιώτα Οκτωνιάτη, μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου του Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ., Αντιδήμαρχοι και Δημοτικοί Σύμβουλοι του Δήμου Χαλκιδέων.