Ανακαινίζονται τα κτίρια που στεγάζουν τα ΚΑΠΗ

Στην ανακαίνιση κτιρίων που στεγάζουν τα ΚΑΠΗ του Δήμου Χαλκιδέων προχώρησε ο ο Δημοτικός Οργανισμός Παιδείας, Προστασίας και Αλληλεγγύης (ΔΟΠΠΑΧ) του Δήμου Χαλκιδέων.

Στόχος είναι να υπάρχουν πάντα πολύ καλές συνθήκες παραμονής στα Κέντρα αυτά για τα άτομα της τρίτης ηλικίας και κυρίως να διαμορφώνονται συνεχώς όλες εκείνες οι προϋποθέσεις που θα κάνουν την παρουσία τους πιο ευχάριστη.

Ήδη, έχουν ολοκληρωθεί οι παρεμβάσεις στα κτίρια του 1ου και 3ου ΚΑΠΗ Χαλκίδας και συνεχίζονται σε άλλα, που είχαν άμεσες ανάγκες.