Χριστουγεννιάτικη Γιορτή για τα παιδιά των ΚΔΑΠ του Δήμου Χαλκιδέων

24 Δεκ

Γεμάτο από παιδικά χαμόγελα ήταν το απόγευμα της Παρασκευής 21 Δεκεμβρίου, το Κλειστό Γυμναστήριο “Χαλκιά Αναστασιάδη” στην Χαλκίδα, στην Χριστουγεννιάτικη γιορτή που οργάνωσε για τα παιδιά των Κέντρων Δημιουργικής Απασχόλησης , ο Δημοτικός Οργανισμός Παιδείας Προστασίας και Αλληλεγγύης (ΔΟΠΠΑΧ) του Δήμου Χαλκιδέων.

Όλα τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να διασκεδάσουν με τα τεράστια φουσκωτά και τα ξωτικά ενώ τους μοίρασε δώρα και ο Άγιος Βασίλης.

Στο σύντομο χαιρετισμό του ο πρόεδρος του Δημοτικού Οργανισμού Σωτήρης Ανυφαντής ευχήθηκε Χρόνια πολλά με υγεία, αγάπη και ευτυχία σε όλες τις οικογένειες και υπογράμμισε τις προσπάθειες που καταβάλλει ο Οργανισμός, προκειμένου να ανταπεξέλθει στο δύσκολο έργο του για την φροντίδα τόσο των ανθρώπων που βιώνουν την οικονομική κρίση όσο και των ατόμων της τρίτης ηλικία.

Τόνισε επίσης την προσπάθεια που καταβάλει ο οργανισμός για την δημιουργία δομών για τα ΑμΕΑ, με πρόφατο παράδειγμα την δημιουργία του ΚΔΑΠ ΜεΑ του Δήμου Χαλκιδέων.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΔΩ