Χριστουγεννιάτικη γιορτή στον Α΄Παιδικό Σταθμό.

15 Δεκ

Χριστουγεννιάτικη γιορτή για τα παιδιά του Α΄Παιδικού Σταθμού Χαλκίδας, στην περιοχή πρώην Πειραϊκής Πατραϊκής, διοργανώθηκε την Πέμπτη 14 Δεκεμβρίου.

Με την καθοδήγηση του εκπαιδευτικού προσωπικού, τα παιδιά παρουσίασαν με τον δικό τους τρόπο τη γέννηση του Χριστού και πραγματικά ενθουσιάσαν τους γονείς τους, αλλά και τους άλλους παριστάμενους. Από την παράσταση, ο Πρόεδρος του Δημοτικού Οργανισμού Παιδείας, Προστασίας και Αλληλεγγύης του Δήμου Χαλκιδέων, Σωτήρης Ανυφαντής ενημέρωσε τους γονείς για τις πρωτοβουλίες του Οργανισμού, ευχήθηκε εκ μέρους της Δημοτικής Αρχής σε όλους καλές γιορτές και τους κάλεσε να παραστούν στη μεγάλη Χριστουγεννιάτικη παράσταση, για τα παιδιά των Παιδικών Σταθμών του ΔΟΠΠΑΧ, που θα διοργανωθεί την Τρίτη 19 Δεκεμβρίου και ώρα 17:30 στο Συνεδριακό Κέντρο της Περιφερειακής Ενότητας Εύβοιας.