Διάλεξη για το προσωπικό των Παιδικών Σταθμών

Διάλεξη για το προσωπικό των Παιδικών Σταθμών με θέμα «Διεκδικώντας τη θέση του παιχνιδιού σε ένα ανταγωνιστικό κόσμο» διοργάνωσε το απόγευμα της Παρασκευής 20 Απριλίου, ο Δημοτικός Οργανισμός Παιδείας, Προστασίας και Αλληλεγγύης του Δήμου Χαλκιδέων (ΔΟΠΠΑΧ), σε συνεργασία με την επιστημονική εταιρεία «Παίζοντας».

Στόχος της διάλεξης ήταν η ενημέρωση του προσωπικού των Παιδικών Σταθμών που ανήκουν στη δικαιοδοσία του ΔΟΠΠΑΧ, αλλά και γονέων, έτσι ώστε το παιχνίδι να πάρει τη θέση που του αρμόζει στη ζωή των παιδιών.

Εισηγητής της εκδήλωσης ήταν ο ψυχοθεραπευτής και υπεύθυνος προγραμμάτων της εταιρείας «Παίζοντας» Κωνσταντίνος Φύσσας.

Σύντομο χαιρετισμό απηύθυνε πριν την ομιλία, ο Πρόεδρος του ΔΟΠΠΑΧ Σωτήρης Ανυφαντής.