Διάλεξη για τους Παιδικούς Σταθμούς του Δήμου Χαλκιδέων

Ο Δημοτικός Οργανισμός Παιδείας , Προστασίας και Αλληλεγγύης Χαλκίδας ( Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ. ) στα πλαίσια των επισκέψεων που πραγματοποίησε ο πρόεδρος του Οργανισμού κ. Σωτήρης Ανυφαντής σε όλους τους Παιδικούς Σταθμούς του Καλλικρατικού Δήμου μας, διοργανώνει μαζί με την επιστημονική εταιρεία ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ  διάλεξη  με  θέμα :

«Διεκδικώντας τη θέση του Παιχνιδιού σε ένα ανταγωνιστικό  κόσμο.»

Ο  Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ.  με αυτή τη διάλεξη στοχεύει ώστε να ευαισθητοποιηθούν και να ενημερωθούν τόσο το προσωπικό των Παιδικών Σταθμών όσο και οι γονείς των νηπίων αλλά και όσοι επιθυμούν να γίνουν αρωγοί αυτής της προσπάθειας  για  να κερδίσει το παιχνίδι ξανά τη θέση που του αρμόζει στη ζωή των παιδιών μας.

Εισηγητής: Κωνσταντίνος   Φύσσας (ψυχοθεραπευτής-υπεύθυνος προγραμμάτων «Παίζοντας»)

Χώρος διεξαγωγής:   Α΄ Παιδικός Σταθμός Χαλκίδας ( Μονής Ερίων 25 )

Ημερομηνία: 20/04/2018  Ώρα:19:30