Διάλεξη με θέμα: Η ποίηση, η αφήγηση και η γραφή παραμυθιών στην εκπαιδευτική διαδικασία.

Ο Δημοτικός Οργανισμός παιδείας , Προστασίας και Αλληλεγγύης Χαλκίδας

( Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ. )  και η « Ακαδημία Ποίησης και Παραμυθιού »  διοργανώνει διάλεξη με θέμα: Η ποίηση, η αφήγηση και η γραφή παραμυθιών στην εκπαιδευτική διαδικασία. Η διάλεξη απευθύνεται  στις Παιδαγωγούς των Παιδικών Σταθμών του ΔΟΠΠΑΧ., στους γονείς των νηπίων αλλά και σε όσους επιθυμούν ν΄ αναπτύξουν ικανότητες συγγραφής παραμυθιών και ποιημάτων.

Εισηγητής :   Δημήτριος Αβούρης ( συγγραφέας και αφηγητής παραμυθιών )

Χώρος διεξαγωγής :   Ξενοδοχείο Παλίρροια

Ημερομηνία :   17/11/2016