Διάλεξη με θέμα “Το παραμύθι”

Διάλεξη με θέμα “Το παραμύθι” οργάνωσε την Πέμπτη 17 Νοεμβρίου ο Δημοτικός Οργανισμός Παιδείας Προστασίας και Αλληλεγγύης Χαλκίδας (ΔΟΠΠΑΧ), για το εκπαιδευτικό προσωπικό των Παιδικών Σταθμών, που ανήκουν στον τομέα ευθύνης του.

Ομιλητής ήταν ο παιδαγωγός Δημήτρης Αβούρης, ο οποίος ανέλυσε την έννοια του παραμυθιού και παράλληλα είχε διάλογο με τους συμμετέχοντες εργαζόμενους και απάντησε στα ερωτήματα που του τέθηκαν.

Παρόντες στην εκδήλωση ήταν η πρόεδρος του ΔΟΠΠΑΧ Κατερίνα Κυράκου Καλαμιώτη και ο αντιπρόεδρος Σωτήρης Ανυφαντής.