Διανομή ειδών καθαριότητας και ευπρεπισμού προς τους δικαιούχους του Ταμείου Ευρωπαϊκής Βοήθειας Απόρων (ΤΕΒΑ).

30 Μαΐ

Aπό τον Δημοτικό Οργανισμό Παιδείας Προστασίας και Αλληλεγγύης του Δήμου Χαλκιδέων (ΔΟΠΠΑΧ) ξεκινάει σήμερα Τρίτη 29  Μαίου η διανομή ειδών καθαριότητας και ευπρεπισμού προς τους δικαιούχους του Ταμείου Ευρωπαϊκής Βοήθειας Απόρων (ΤΕΒΑ).

Συνολικά, οι δικαιούχοι του Προγράμματος Επισιτιστικής και Βασικής Υλικής Συνδρομής ανέρχονται σε 4.038 για τον Δήμο Χαλκιδέων οι οποίοι θα λάβουν τα συγκεκριμένα είδη καθαριότητας και ευπρεπισμού.

Η διανομή θα γίνεται επί τριήμερο στο χώρο των εγκαταστάσεων του ΔΟΠΠΑΧ (κοντά στο  Γηροκομείο Χαλκίδας).