Εκδρομή και προσκύνημα στον Άγιο Γεώργιο Αρμά από τα ΚΑΠΗ Ληλαντίου

20 Ιούλ

Εκδρομή και προσκύνημα στην Ιερά μονή Αγίου Γεωργίου Αρμά πραγματοποίησαν τα  Κέντρα Ανοιχτής Προστασίας Ηλικιωμένων της δημοτικής ενότητας Ληλαντίων, την Τρίτη 18 Ιουλίου 2017.

Οι εκδρομείς πέρασαν ένα όμορφο απόγευμα καθώς μετά το προσκύνημα και την αρτοκλασία ακολούθησαν τραγούδια από τις χορωδίες των Κ.Α.Π.Η. Το κλίμα στην εκδήλωση ήταν εξαιρετικό κλίμα και εκφράστηκαν σκέψεις για την επανάληψη της εκδήλωσης και τον επόμενο χρόνο.

Στην εκδήλωση συμμετείχαν τα Κ.Α.Π.Η. Φύλλων, Μύτικα, Αφρατίου, Βασιλικού και Ν.Λαμψάκου ενώ παρευρέθηκαν, ο πρόεδρος του Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ Σωτήρης Ανυφαντής,  ο οποίος απηύθυνε χαιρετισμό στους παρευρισκόμενους, ο αντιπρόεδρος Κωνσταντίνος Μπαρούτας, ο αντιδήμαρχος Γιώργος Γιογιός και ο εντεταλμένος σύμβουλος Θανάσης Τριανταφύλλου.

Για περισσότερες φωτογραφίες πατήστε εδώ