Έκοψε τη βασιλόπιτα και το ΚΑΠΗ Βασιλικού

25 Ιαν

Δεκάδες μέλη του ΚΑΠΗ Βασιλικού ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα και παρέστησαν το βράδυ της Πέμπτης 18 Ιανουαρίου στην εκδήλωση κοπής της πρωτοχρονιάτικης πίτας, την οποία ευλόγησαν οι πρωτοπερβύτεροι π. Κωνσταντίνος Λοβέρδος και Σταμάτης Μπασδέκης.

Τη βασιλόπιτα έκοψε ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, ο οποίος ευχήθηκε σε όλους τα καλύτερα για τη νέα χρονιά και τόνισε ότι ο Δήμος θα συνεχίσει με όλες του τις δυνάμεις να προτάσσει τον κοινωνικό του ρόλο και να στηρίζει τον άνθρωπο.
Ανάλογες ευχές εξέφρασε και ο Πρόεδρος του Δημοτικού Οργανισμού Παιδείας, Προστασίας και Αλληλεγγύης Χαλκίδας (ΔΟΠΠΑΧ) Σωτήρης Ανυφαντής.

Παρέστησαν ακόμη, ο Αντιδήμαρχος της ΔΕ Ληλαντίων Γιώργος Γιογιός και ο δημοτικός σύμβουλος Δημήτρης Σέρρας.