Έκοψε τη βασιλόπιτά του το Β΄ΚΑΠΗ Χαλκίδας

17 Ιαν

Στον δικό του χώρο, στο Πολιτιστικό Κέντρο Κανήθου, έκοψε την πρωτοχρονιάτικη πίτα του το Β΄ΚΑΠΗ Χαλκίδας, την Τετάρτη 17 Ιανουαρίου.

Τη βασιλόπιτα ευλόγησε ο πανοσιολογιότατος Αρχιμανδρίτης π. Θεοφύλακτος Τσαγκάρης, ο οποίος εξέφρασε προς όλους τις ευχές του για τη νέα χρονιά.

Στον σύντομο χαιρετισμό του ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, ευχαρίστησε τα μέλη του ΚΑΠΗ για το ενδιαφέρον και τον ζήλο που επιδεικνύουν, έτσι ώστε να είναι ζωντανοί αυτοί οι χώροι και κυρίως δημιουργικοί. Τόνισε δε, ότι η Δημοτική Αρχή θα είναι πάντα αρωγός τους και πολύ περισσότερο στις δύσκολες αυτές στιγμές που διέρχεται ο τόπος μας.

Σύντομο χαιρετισμό απηύθυνε και ο Πρόεδρος του Δημοτικού Οργανισμού (ΔΟΠΠΑΧ) Σωτήρης Ανυφαντής, παρέστησαν δε ακόμη ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Γιώργος Μπαντούνας, οι Αντιδήμαρχοι Γιώργος Μπουραντάς και Γιώργος Γιαννούκος, η Πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κατερίνα Κυριάκου Καλαμιώτη κ.α.

Το φλουρί της βασιλόπιτας βρήκε η Φανή Καραγκονούλη, μέλος του ΚΑΠΗ, στην οποία ο Δήμαρχος προσέφερε αναμνηστικό δώρο.