Ενημερωτικές ομιλίες για τον αντιγριπικό εμβολιασμό στα ΚΑΠΗ του Δήμου Χαλκιδέων

24 Οκτ

Ενημερωτικές ομιλίες για τον αντιγριπικό εμβολιασμό πραγματοποιούνται στα ΚΑΠΗ του Δήμου Χαλκιδέων, με την συνεργασία των Τοπικών Μονάδων Υγείας (ΤΟΜΥ), του Κέντρου Υγείας Χαλκίδας και του Δημοτικού Οργανισμού Παιδείας, Προστασίας και Αλληλεγγύης Χαλκίδας (ΔΟΠΠΑΧ), υπό την αιγίδα  της Αντιδημαρχίας Υγείας του Δήμου Χαλκιδέων.

Οι ενημερωτικές ομιλίες για τον αντιγριπικό εμβολιασμό αφορούν την προστασία των ευάλωτων πληθυσμιακών ομάδων από την μεταδοτική νόσο του αναπνευστικού που προκαλείται από τον ιό της γρίπης.

Οι ενημερωτικές ομιλίες πραγματοποιούνται παρουσία της Αντιδημάρχου Υγείας Κατερίνας Μεγάλου, της Προέδρου του ΔΟΠΠΑΧ Σοφίας Χονδρογιάννη, της αντιπροέδρου του ΔΟΠΠΑΧ Μαρίνα Σκολίδη και οι Επισκέπτριες Υγείας Γκραβαρίτη Ειρήνη και Λάμπρου Ελένη.