Γιορτή για τα παιδιά των ΚΔΑΠ του Δήμου Χαλκιδέων

Πλημμύρισε παιδικές φωνές το Κλειστό Γυμναστήριο Χαλκίδας “Χαλκιά – Αναστασιάδη” στην εκδήλωση που διοργάνωσε το απόγευμα της Δευτέρας 15 Απριλίου ο Δημοτικός Οργανισμός (ΔΟΠΠΑΧ) του Δήμου Χαλκιδέων, για τα παιδιά των Κέντρων Δημιουργικής Απασχόλησης, που λειτουργούν υπό την εποπτεία του.

Συγκεκριμένα, ο Δημοτικός Οργανισμός Παιδείας, Προστασίας και Αλληλεγγύης (ΔΟΠΠΑΧ) διοργάνωσε για δεύτερη συνεχή χρονιά εκδήλωση με θέμα “Καλωσορίζουμε την Άνοιξη”, δίνοντας έτσι την ευκαιρία σε δεκάδες παιδιά, ηλικίας 5-12 ετών να διασκεδάσουν και να συμμετάσχουν σε διάφορες δραστηριότητες.

Τα παιδιά και τους γονείς τους, που τα καμάρωναν από την εξέδρα, καλωσόρισε ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, ο οποίος αναφέρθηκε στις προσπάθειες που έχουν γίνει με στόχο τη δημιουργική απασχόληση των παιδιών, χωρίς να επιβαρύνονται οι γονείς, κυρίως αυτοί που έχουν χαμηλά εισοδήματα.

Σύντομο χαιρετισμό απηύθυνε και ο Πρόεδρος του Δημοτικού Οργανισμού Σωτήρης Ανυφαντής.