Γλυκίσματα σε ωφελούμενους του “Βοήθεια στο Σπίτι”

28 Δεκ

Γλυκίσματα σε ευπαθείς ομάδες του πληθυσμού προσέφερε ο Δήμος Χαλκιδέων μέσω του Δημοτικού Οργανισμού Παιδείας, Προστασίας και Αλληλεγγύης (ΔΟΠΠΑΧ).

Συγκεκριμένα στο πλαίσιο της κοινωνικής πολιτικής που εφαρμόζει, αλλά και στο πνεύμα των ημερών, προσφέρονται σήμερα Παρασκευή 28 Δεκεμβρίου, γλυκίσματα στους ωφελούμενους του Προγράμματος “Βοήθεια στο Σπίτι”του Δήμου Χαλκιδέων, που εφαρμόζεται στις 5 Δημοτικές Ενότητες.

Παράλληλα, από τη Δομή Συσσιτίου που λειτουργεί στις εγκαταστάσεις του ΔΟΠΠΑΧ, θα προσφερθούν τη Δευτέρα 31 Δεκεμβρίου βασιλόπιτες σε ωφελούμενης της Δομής.