H βασιλόπιτα του ΚΑΠΗ Αυλίδας

Παρουσία αρκετών μελών έκοψε την πρωτοχρονιάτικη πίτα του, το βράδυ της Παρασκευής 19 Ιανουαρίου το ΚΑΠΗ της Αυλίδας, που στεγάζεται στην Δημοτική Κοινότητα Βαθέος.

Την βασιλόπιτα έκοψε ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, ο οποίος παρέστη στην εκδήλωση μαζί με αρκετούς συνεργάτες του, δημοτικούς και τοπικούς συμβούλους.

Εκφράζοντας τις ευχές του για τη νέα χρονιά, ο Δήμαρχος αναφέρθηκε ιδιαίτερα στην στήριξη που παρέχει ο Δήμος Χαλκιδέων μέσα από το δίκτυο των Κοινωνικών του Δομών σε ευπαθείς ομάδες του πληθυσμού.

Διευκρίνισε δε ότι η στήριξη αυτή θα συνεχισθεί σε όλους τους τομείς, αφού το επίκεντρο της πολιτικής για την παρούσα Δημοτική Αρχή, είναι οι άνθρωποι.

Σύντομο χαιρετισμό απηύθυνε και ο πρόεδρος του Δημοτικού Οργανισμού Παιδείας,Προστασίας και Αλληλεγγύης (ΔΟΠΠΑΧ), Σωτήρης Ανυφαντής.