Η βασιλόπιτα του Δ΄ΚΑΠΗ Χαλκίδας

25 Ιαν

Δεκάδες μέλη και φίλοι του Δ΄ΚΑΠΗ Χαλκίδας ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα και παρέστησαν στην εκδήλωση για την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας, το απόγευμα της Τετάρτης 24 Ιανουαρίου.

Τη βασιλόπιτα ευλόγησε ο π. Χρυσοβαλάντης Φιλντίσης, απευθύνοντας τις καθιερωμένες ευχές προς όλους τους παριστάμενους.

Ακολούθησαν σύντομες ομιλίες από τον Δήμαρχο Χαλκιδέων Χρήστο Παγώνη και τον Πρόεδρο του Δημοτικού Οργανισμού Παιδείας, Προστασίας και Αλληλεγγύης Χαλκίδας (ΔΟΠΠΑΧ) Σωτήρη Ανυφαντή, οι οποίοι αναφέρθηκαν στο κοινωνικό έργο του Δήμου, που επιτελείται μέσω των αντίστοιχων κοινωνικών υπηρεσιών, προς όφελος των ευπαθών ομάδων του πληθυσμού.

Στη συνέχεια έγινε και η κλήρωση δώρων για τα μέλη του ΚΑΠΗ.