Κοινή εκδήλωση πέντε ΚΑΠΗ του Δήμου Χαλκιδέων

29 Ιαν

Κοινή εορταστική εκδήλωση πραγματοποίησαν το βράδυ του Σαββάτου 26 Ιανουαρίου τα ΚΑΠΗ Αφρατίου, Φύλλων, Αγίου Νικολάου, Ν. Λαμψάκου και Αγίας Ελεούσας.

Τα μέλη και οι φίλοι τους είχαν την ευκαιρία να διασκεδάσουν και να αποδείξουν ότι νιώθουν έφηβοι.

Όλους τους παριστάμενους καλωσόρισε ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, ο οποίος αναφέρθηκε στις προσπάθειες που γίνονται στη διάρκεια της θητείας της Δημοτικής Αρχής, για τις ευπαθείς ομάδες του πληθυσμού.

Τόνισε ότι η κοινωνική πρόνοια και αλληλεγγύη είναι στο επίκεντρο της πολιτικής και υπογράμμισε τα προγράμματα που εφαρμόζονται προς την κατεύθυνση αυτή, μέσω του Δημοτικού Οργανισμού του Δήμου (ΔΟΠΠΑΧ).

Σύντομο χαιρετισμό απηύθυνε επίσης και ο Πρόεδρος του ΔΟΠΠΑΧ Σωτήρης Ανυφαντής.