Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας του ΚΑΜΕΑ

26 Ιαν

Στο Πνευματικό Κέντρο του Αγίου Νεκταρίου, έκοψαν την πρωτοχρονιάτικη πίτα τους τα παιδιά του Κέντρου Ατόμων με Ειδικές Ανάγκες (ΚΑΜΕΑ) και το φιλόπτωχο ταμείο του Αγίου Νεκταρίου.

Το παρών στην εκδήλωση έδωσε ο αντιπρόεδρος του ΔΟΠΠΑΧ, Κώστας Μπαρούτας, ο οποίος ευχήθηκε στα παιδιά του ΚΑΜΕΑ και στα μέλη του φιλόπτωχου ταμείου του Αγίου Νεκταρίου, καλή χρονιά με υγεία, αγάπη και δύναμη για να ανταπεξέλθουν τις δύσκολες συνθήκες που αντιμετωπίζουν τα άτομα με αναπηρία.

Ο αντιπρόεδρος ανέφερε ότι ο ΔΟΠΠΑΧ θα συνεχίσει να είναι δίπλα στα άτομα με ειδικές ανάγκες με όλες του τις δυνάμεις και με όσα μέσα έχει στην διάθεση του.

Ο πρόεδρος του οργανισμού δεν κατάφερε να είναι παρών στην εκδήλωση λόγω ανειλημμένων υποχρεώσεων στην ΠΕΔ.