Νέος κύκλος συζητήσεων στους παιδικούς σταθμούς του Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ.

Νέο κύκλο συζητήσεων με τους γονείς των παιδιών στους παιδικούς σταθμούς του Δήμου Χαλκιδέων, άνοιξε ο Δημοτικός Οργανισμός Παιδείας, Προστασίας και Αλληλεγγύης του Δήμου. Ο Πρόεδρος του Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ. Σωτήρης Ανυφαντής, θα πραγματοποιήσει διαδοχικές επισκέψεις στους παιδικούς σταθμούς που υπάγονται στην δικαιοδοσία του οργανισμού και θα έχει την ευκαιρία να ενημερώσει τους γονείς των παιδιών για όλα τα θέματα που αφορούν την λειτουργία των παιδικών σταθμών, καθώς και να συζητήσει μαζί τους τις σκέψεις και τους προβληματισμούς τους.

Οι Παιδικοί Σταθμοί του Δήμου αποτελούν μέγιστη προτεραιότητα τόσο για τον Πρόεδρο του Δ.ΟΠ.Π.Α.Χ. όσο και για τον Δήμαρχο Χαλκιδέων Χρήστο Παγώνη. Μέσα σε αυτό το πλαίσιο η ανταλλαγή απόψεων με του γονείς για την καλύτερη λειτουργία των Παιδικών Σταθμών είναι εξαιρετικά σημαντική.

Ήδη ο Πρόεδρος του Δημοτικού Οργανισμού Σωτήρης Ανυφαντής μαζί με τους συνεργάτες του έχουν πραγματοποιήσει συναντήσεις με γονείς του Β΄Παιδικού και Βρεφονηπιακού Σταθμού στην περιοχή «Αλωνάκι» της Χαλκίδας, του Γ΄Παιδικού Σταθμού Χαλκίδας, στη συνοικία Κανήθου και του Παιδικού Σταθμού Δροσιάς. Οι συναντήσεις αυτές θα συνεχιστούν μέσα στις επόμενες ημέρες και στους άλλους Παιδικούς Σταθμούς και Βρεφονηπιακούς Σταθμούς του Δήμου Χαλκιδέων.