Ο Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ. συνεχίζει απρόσκοπτα το ανθρωπιστικό του έργο

Οι κοινωνικές δομές του Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ. εργάζονται πυρετωδώς ώστε όλα τα αιτήματα των δημοτών να ικανοποιούνται άμεσα, παρέχοντας ποιοτικές και πολύπλευρες υπηρεσίες.

Ιδιαίτερη χαρά ένιωσαν οι οικογένειες των νηπίων που φοιτούν στους βρεφονηπιακούς σταθμούς, στα ΚΔΑΠ, στα ΚΔΑΠ ΜΕΑ καθώς, και τα εκατοντάδες μέλη των ΚΑΠΗ, λαμβάνοντας τις χειροποίητες Πασχαλινές κάρτες που επιμελήθηκαν οι νηπιοβρεφοκόμοι, οι παιδαγωγοί των ΚΔΑΠ, οι υπάλληλοι των ΚΔΑΠ-ΜΕΑ και οι εργαζόμενοι των ΚΑΠΗ του ΔΟΠΠΑΧ.

Ο μάγειρας του Συσσιτίου και οι μαγείρισσες των Παιδικών Σταθμών ξεπέρασαν τον εαυτό τους φτιάχνοντας γιορτινά γεύματα και γλυκίσματα για τις ευπαθείς κοινωνικές ομάδες ενόψει των άγιων ημέρών του ΠΑΣΧΑ.

Λόγω των αυξημένων αναγκών εξαιτίας της επιδημίας του κορωνοιού, όλοι οι εργαζόμενοι του Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ. και ιδιαίτερα του Προγράμματος «Βοήθεια στο Σπίτι» σπεύδουν ακούραστα και με χαμόγελο να κάνουν πράξη την ΑΓΑΠΗ και την ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ.