Παραστάσεις κουκλοθέατρου από τον ΔΟΠΠΑΧ

Σειρά παραστάσεων κουκλοθέατρου, για τα παιδιά των Παιδικών και Βρεφονηπιακών Σταθμών, που λειτουργούν υπό την εποπτεία του, οργάνωσε από την Τρίτη 9 έως και την Τρίτη 16 Απριλίου 2019, ο Δημοτικός Οργανισμός Παιδείας, Προστασίας και Αλληλεγγύης του Δήμου Χαλκιδέων.

Έτσι, τα παιδιά ένιωσαν την ιδανική ψυχαγωγία και είχαν την ευκαιρία να έρθουν σε επαφή με την τέχνη και να γνωρίσουν τους ήρωες, μέσα από το κουκλοθέατρο.

Κατάθεση Στεφάνου στον Εορτασμό της 25ης Μαρτίου στα Λουκίσια από τον Πρόεδρο του ΔΟΠΠΑΧ Σωτήρη Ανυφαντή
26 Μαρ

Στο πλαίσιο του εορτασμού της εθνικής επετείου της 25ης Μαρτίου 1821, ο πρόεδρος του Οργανισμού Παιδείας Προστασίας και Αλληλεγγύης Χαλκίδας (ΔΟΠΠΑΧ) Σωτήρης Ανυφαντής, κατέθεσε στεφάνι στην πλατεία των Λουκισίων. Η εκδήλωση έγινε παρουσία πλήθους κόσμου, μαθητών και επισήμων.

Πασχαλινή Γιορτή των ΚΑΜΕΑ του ΔΟΠΠΑΧ
27 Μαρ

Τα ΚΑΜΕΑ του Δήμου Χαλκιδέων διοργάνωσαν γιορτή για το Πάσχα και ο ΔΟΠΠΑΧ ήταν δίπλα σε αυτά τα παιδιά. Το παρόν στην γιορτή έδωσαν ο Πρόεδρος του ΔΟΠΠΑΧ Σωτήρης Ανυφαντής, Ο αντιπρόεδρος Κώστας Μπαρούτας,  ο μέλος του Δ.Σ του οργανισμού Ελένη Αφεντάκη και η κυρία Ζέρβα Σοφία.