Προτεραιότητα του Δήμου Χαλκιδέων η άψογη λειτουργία των Παιδικών Σταθμών

16 Οκτ

Προτεραιότητα του Δήμου Χαλκιδέων η άψογη λειτουργία των Παιδικών Σταθμών.

Η άψογη λειτουργία όλων των Παιδικών Σταθμών, που ανήκουν στο δυναμικό του Δήμου Χαλκιδέων, αποτελεί πάντα προτεραιότητα για τη Δημοτική Αρχή, τόνισε ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, στην τελετή αγιασμού στον Βρεφονηπιακό Σταθμό Ν. Αρτάκης, την Πέμπτη 4 Οκτωβρίου.

Σημειώνεται ότι από φέτος λειτουργεί στον συγκεκριμένο Παιδικό Σταθμό και βρεφικό τμήμα, καλύπτοντας έτσι επιπλέον ανάγκες των γονέων.

Στην τελετή του αγιασμού, εκτός του Δημάρχου, μίλησαν ο Αντιδήμαρχος της ΔΕ Ν. Αρτάκης Νικόλαος Γεωργαλάς και ο Πρόεδρος του Δημοτικού Οργανισμού Παιδείας, Προστασίας και Αλληλεγγύης (ΔΟΠΠΑΧ) του Δήμου Χαλκιδέων Σωτήρης Ανυφαντής, ενώ παρέστησαν ακόμη η Πρόεδρος της Δημοτικής Κοινότητας Ν. Αρτάκης Ζαφειρία Μαντζάνα και αρκετοί γονείς.