Σε ετοιμότητα Παιδικοί Σταθμοί και ΚΔΑΠ του Δήμου Χαλκιδέων

23 Αυγ

Σε πλήρη ετοιμότητα βρίσκονται οι Παιδικοί Σταθμοί και τα Κέντρα Δημιουργικής Απασχόλησης Παιδιών (ΚΔΑΠ) του Δήμου Χαλκιδέων προκειμένου να υποδεχθούν τα μικρά παιδιά εν όψει της νέας σχολικής περιόδου.

Η Δημοτική Αρχή, που έχει την ευθύνη λειτουργίας των Παιδικών Σταθμών και των ΚΔΑΠ, μέσω του ΔΟΠΠΑΧ, προσπαθεί να είναι κοντά στους δημότες και στο πλαίσιο αυτό καταβάλλει συνεχή προσπάθεια για βελτίωση των υποδομών και την ένταξη περισσοτέρων παιδιών στις Δομές του Δήμου Χαλκιδέων μέσω του ΕΣΠΑ, δηλαδή χωρίς την οικονομική επιβάρυνση των γονέων.
Ήδη διανύουμε την τέταρτη περίοδο λειτουργίας των ΚΔΑΠ στο Δήμο Χαλκιδέων και μάλιστα φέτος θα λειτουργήσει και τμήμα ΚΔΑΠ – ΜΕΑ, μετά από αίτημα του Δήμου.