Σεμινάριο για τις απόκριες 2016

Ο Δημοτικός Οργανισμός Παιδείας , Προστασίας και Αλληλεγγύης του Δήμου Χαλκιδέων στις 19 Φεβρουαρίου 2016 και ώρα 18:00-22:00 μ.μ. θα πραγματοποιήσει σεμινάριο Θεατρικού Παιχνιδιού για τις παιδαγωγούς των Παιδικών Σταθμών που εποπτεύει και τους εργαζόμενους στα Κέντρα Δημιουργικής Απασχόλησης.

Στο σεμινάριο οι συμμετέχοντες θα προσεγγίσουν:

Α΄ΜΕΡΟΣ ( ΘΕΩΡΗΤΙΚΟ)

Το θεατρικό παιχνίδι προσπαθεί «δια του θεάτρου» να μυήσει το παιδί στο επικοινωνιακό γεγονός που λέγεται ζωή.

Β΄ΜΕΡΟΣ ( ΒΙΩΜΑΤΙΚΟ)

Γιορτάζουμε τις Απόκριες….

Α) « Χαρταετοί και χρώματα πετούν ψηλά »

Β) « Ζωντανεύουμε το Γαϊτανάκι »