Σεμινάριο για το προσωπικό των παιδικών σταθμών

16 Μαΐ

Από τον Δημοτικό Πργανισμό Παιδείας, Προστασίας και Αλληλεγγύης Χαλκίδας (ΔΟΠΠΑΧ) και τη συνεργασία του Εργαστηρίου Πολιτιστικής Εκπαίδευσης «Σχολείο Παιχνιδιού», πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 12 Μαΐου στον χώρο του Παιδικού Σταθμού Ν. Αρτάκης, σεμινάριο θεατρικού παιχνιδιού.

Εισηγήτρια ήταν η παιδαγωγός – εμψυχώτρια Μαντώ Κουρετζή και το παρακολούθησαν οι εκπαιδευτικοί των Παιδικών Σταθμών του Δήμου Χαλκιδέων, οι οποίες είχαν τη δυνατότητα να επιμορφωθούν σε θέματα διοργάνωσης σχολικών εορτών και εκδηλώσεων, με τη μέθοδο του θεατρικού παιχνιδιού.

Παρών στην εκδήλωση ήταν και ο Πρόεδρος του ΔΟΠΠΑΧ Σωτήρης Ανυφαντής, ο οποίος τόνισε ότι η προσπάθεια για ενημέρωση του προσωπικού, θα είναι συνεχής.