Συνεχίζονται οι ενημερωτικές ομιλίες για τον αντιγριπικό εμβολιασμό στα ΚΑΠΗ του Δήμου Χαλκιδέων. Συγκεκριμένα, η αντιδήμαρχος Υγείας Κατερίνας Μεγάλου και η Προέδρος του ΔΟΠΠΑΧ Σοφία Χονδρογιάννη, βρέθηκαν στο χώρο του ΚΑΠΗ Φύλλων, του ΚΑΠΗ Βασιλικού και του ΚΑΠΗ Αγίου Νικολάου, όπου παρακολούθησαν μαζί με τα μέλη, την ενημέρωση σχετικά με την προστασία των ευάλωτων πληθυσμιακών ομάδων από την μεταδοτική νόσο του αναπνευστικού που προκαλείται από τον ιό της γρίπης.

Οι ενημερωτικές ομιλίες για τον αντιγριπικό εμβολιασμό πραγματοποιούνται με την συνεργασία των Τοπικών Μονάδων Υγείας (ΤΟΜΥ), του Κέντρου Υγείας Χαλκίδας και του Δημοτικού Οργανισμού Παιδείας, Προστασίας και Αλληλεγγύης Χαλκίδας (ΔΟΠΠΑΧ), υπό την αιγίδα  της Αντιδημαρχίας Υγείας του Δήμου Χαλκιδέων.