Τα ΚΑΠΗ του Δήμου στις εκδηλώσεις για τον Άγιο Γεώργιο

Γοήτευσαν οι χορωδίες και οι χορευτικές ομάδες των ΚΑΠΗ του Δήμου Χαλκιδέων, που πήραν μέρος στις εκδηλώσεις εορτασμού του μεγαλομάρτυρα Αγίου Γεωργίου, το περασμένο σαββατοκύριακο.

Συγκεκριμένα, την Κυριακή 23 Απριλίου στην Ιερά Μονή Αγίου Γεωργίου Αρμά στα Φύλλα, το καλλιτεχνικό πρόγραμμα πλαισίωσαν οι χορωδίες και τα χορευτικά από τα ΚΑΠΗ του Αγίου Νικολάου, του Αφρατίου, των Φύλλων και του Βασιλικού, που καταχειροκροτήθηκαν.  Επίσης, το Σάββατο 22 Απριλίου οι αντίστοιχες ομάδες του ΚΑΠΗ Αυλίδας συμμετείχαν στις εορταστικές εκδηλώσεις για τη γιορτή του Αγίου Γεωργίου στο Παντείχι, όπου πανηγύριζε ο ομώνυμος Ιερός Ναός.