Τελετή αγιασμού στους Παιδικούς Σταθμούς Ν. Αρτάκης και Βασιλικού

25 Σεπ

Τελετή αγιασμού στους Παιδικούς Σταθμούς Ν. Αρτάκης και Βασιλικού, που λειτουργούν υπό τη δικαιοδοσία του Δημοτικού Οργανισμού Παιδείας, Προστασίας και Αλληλεγγύης του Δήμου Χαλκιδέων (ΔΟΠΠΑΧ), πραγματοποιήθηκε σήμερα Παρασκευή 22 Σεπτεμβρίου.

Προηγήθηκε η τελετή στη Ν. Αρτάκη από τον πανοσιολογιώτατο αρχιμανδρίτη π. Μεθόδιο Φουντούλη και παρέστησαν εκ μέρους του Δήμου ο Αντιδήμαρχος της ΔΕ Ν. Αρτάκης Νικόλαος Γεωργαλάς, ο Πρόεδρος του ΔΟΠΠΑΧ Σωτήρης Ανυφαντής και ο Αντιπρόεδρος Κωνσταντίνος Μπαρούτας, με στελέχη του Οργανισμού, καθώς και γονείς με τα παιδιά τους.

Ακολούθησε ανάλογη τελετή στον Παιδικό Σταθμό Βασιλικού από τον αιδεσιμώτατο π. Σταμάτιο Μπασδέκη και την παρουσία της ηγεσίας του ΔΟΠΠΑΧ, του Αντιδημάρχου της ΔΕ Ληλαντίων Γεωργίου Γιογιού, γονέων και παιδιών.

Επισημάνθηκε ότι η Δημοτική Αρχή επιδιώκει και θα συνεχίσει να έχει σε άριστη κατάσταση τους χώρους όπου φιλοξενούνται τα παιδιά της προσχολικής ηλικίας, μέσα σε ένα καλό περιβάλλον και με πρόγραμμα πλούσιο σε δραστηριότητες.