Ξεκίνησε η διανομή πορτοκαλιών από τον Οργανισμό του Δήμου Χαλκιδέων

Συνολικά 14 τόνους πορτοκάλια θα μοιράσει ο Δήμος Χαλκιδέων σε ευπαθείς ομάδες του πληθυσμού, στο πλαίσιο της Κοινωνικής Σύμπραξης με την Περιφέρεια.

Συγκεκριμένα, ξεκίνησε σήμερα Τρίτη 28 Νοεμβρίου από τις υπηρεσίες του Δημοτικού Οργανισμού Παιδείας, Προστασίας και Αλληλεγγύης Χαλκίδας (ΔΟΠΠΑΧ), στον χώρο των εγκαταστάσεών του, η διανομή των πορτοκαλιών.

Στις ευπαθείς ομάδες περιλαμβάνονται οι ωφελούμενοι των Κοινωνικών Δομών του ΔΟΠΠΑΧ.