1ο Παιδικό Φεστιβάλ για τους Παιδικούς Σταθμούς

29 Ιούν

Με μεγάλη επιτυχία στέφτηκε το 1ο Παιδικό Φεστιβάλ για τους Παιδικούς Σταθμούς που διοργανώθηκε από τον Δημοτικό Οργανισμό Παιδείας , Προστασίας και Αλληλεγγύης Χαλκίδας ( Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ. ) το διήμερο 27 και 28 Ιουνίου 2016.

Τα παιδιά  από όλους τους Παιδικούς Σταθμούς  την πρώτη ημέρα παρουσίασαν τις καλοκαιρινές τους εκδηλώσεις  και στην συνέχεια απόλαυσαν την θεατρική παράσταση από την ομάδα ΚΟΠΕΡΝΙΚΟΣ με τίτλο « Τα Μεγάλα Ψέματα του Μικρού Ερμή ».

Την δεύτερη ημέρα, τα παιδιά μας δημιούργησαν   στα εργαστήρια ζαχαροπλαστικής , εικαστικών και  κατασκευών  στον προαύλιο χώρο των γραφείων του Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ..

Έπαιξαν , ψάρεψαν στην πισίνα , γεύτηκαν τα γλυκίσματα που έφτιαξαν με τα χεράκια τους και αφιέρωσαν στους γονείς  τους τα έργα τους.