Αναμορφώθηκε ο 1ος Βρεφονηπιακός Σταθμός στην Σουβάλα Χαλκίδας

28 Μαρ

Στην αναμόρφωση του 1ου Βρεφονηπιακού Σταθμού που βρίσκεται στην περιοχή Σουβάλας Χαλκίδας, προχώρησε ο Δημοτικός Οργανισμός Παιδείας Προστασίας και Αλληλεγγύης (ΔΟΠΠΑΧ) του Δήμου Χαλκιδέων.

Στο κτίριο του Σταθμού έγιναν εσωτερικά και εξωτερικά και άλλες επεμβάσεις για να βρίσκεται αυτός σε άριστη κατάσταση.

Στόχος του Δήμου Χαλκιδέων και ειδικότερα του Δημοτικού Οργανισμού (ΔΟΠΠΑΧ), που έχει την εποπτεία των Παιδικών και Βρεφονηπιακών Σταθμών, είναι να λειτουργούν όλες αυτές οι Δομές υποδειγματικά και να παρέχουν ένα ζεστό και φιλόξενο περιβάλλον στα παιδιά.