Διημερίδα «Η Υπερχρέωση και η Αντιμετώπιση της» στην Π.Ε. Εύβοιας, στη Χαλκίδα.

19 Οκτ

Η Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας, Π.Ε. Εύβοιας, σε συνεργασία με την Ένωση Εργαζομένων Καταναλωτών Ελλάδας (Ε.Ε.Κ.Ε.), για τις ανάγκες του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Επισιτιστικής ή και Βασικής Υλικής Συνδρομής» για το Ταμείο Ευρωπαϊκής Βοήθειας για τους Απόρους (TEBA/FEAD) στο πλαίσιο της εγκεκριμένης Πράξης «Αποκεντρωμένες Προμήθειες Τροφίμων και Βασικής Υλικής Συνδρομής, Διοικητικές Δαπάνες και Παροχή Συνοδευτικών Μέτρων 2015-2016 – Κ.Σ. Εύβοιας με Κωδικό/MIS 5000187» πραγματοποιεί Διημερίδες με θέμα « Η Υπερχρέωση και η Αντιμετώπιση της» στην Π.Ε. Εύβοιας, στη Χαλκίδα και στα Ψαχνά.

Η δράση απευθύνεται στους ωφελούμενους του Επιχειρησιακού Προγράμματος Επισιτιστικής ή και Βασικής Υλικής Συνδρομής για το Ταμείο Ευρωπαϊκής Βοήθειας για τους Απόρους (TEBA/FEAD) και θα υλοποιηθεί την Τρίτη 30/10/2018, 09.00-17.00 & την Τετάρτη 31/10/2018, 09.00-17.00 :

στη Χαλκίδα: αίθουσα Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ. ( Ε΄ΚΑΠΗ), Καμάρες (πλησίον Γηροκομείου)

στα Ψαχνά: αίθουσα Δημαρχείου, Αβάντων 18, 1ος όροφος

Το πρόγραμμα της διημερίδας «Η Υπερχρέωση και η Αντιμετώπιση της», συνολικής διάρκειας 16 ωρών, αποβλέπει  στον συστηματικό και εξαντλητικό τρόπο καταγραφής και παρουσίασης των χρηματοπιστωτικών προϊόντων, των διαδικασιών διαχείρισης του οικογενειακού προϋπολογισμού και των καταστάσεων υπερχρέωσης.

Για Δηλώσεις Συμμετοχής και περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε έως την Δευτέρα 29/10/2018:

Χαλκίδα: Υπεύθυνη επικοινωνίας: κα Μπενέτου Ευθυμία Τηλ.:2221079752

Ψαχνά: Υπεύθυνη επικοινωνίας: κα Διονέλη Μαρία Τηλ.: 2228350243