Έκοψε τη βασιλόπιτα το ΚΑΠΗ Ν. Λαμψάκου

17 Ιαν

Την Πρωτοχρονιάτικη πίτα του έκοψε το απόγευμα της Τρίτης 15 Ιανουαρίου στον χώρο του, το ΚΑΠΗ της Ν. Λαμψάκου, παρουσία δεκάδων μελών του.

Παρών ήταν και ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, ο οποίος εξέφρασε τις ευχές του στα μέλη για τη νέα χρονιά και παράλληλα αναφέρθηκε στο πόσο σημαντικός είναι ο θεσμός των Κέντρων Ανοικτής Προστασίας Ηλικιωμένων, αλλά και στις συνεχείς προσπάθειες που καταβάλλονται από τον Δήμο Χαλκιδέων, μέσω του Δημοτικού Οργανισμού (ΔΟΠΠΑΧ), για να ενισχύεται αυτός ο θεσμός, με ό,τι θετικό συνεπάγεται για τα άτομα της τρίτης ηλικίας.

Σύντομο χαιρετισμό απηύθυνε στη συνέχεια και ο Πρόεδρος του ΔΟΠΠΑΧ Σωτήρης Ανυφαντής.