Έρχεται το 4ο Φεστιβάλ του Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ

30 Μαΐ

Έρχεται το 4ο Φεστιβάλ του Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ. #doppax #4ofestival

Ο Δημοτικός Οργανισμός Παιδείας, Προστασίας και Αλληλεγγύης Χαλκίδας διοργανώνει το 4ο Φεστιβάλ Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ. και σας προσκαλεί από την Δευτέρα 4 Ιουνίου έως και τη Πέμπτη 7 Ιουνίου 2018 στο Δημοτικό Θέατρο «Ορέστης Μακρής».

Το ετήσιο φεστιβάλ του Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ. έχει γίνει πλέον θεσμός και «μεγαλώνει» κάθε χρόνο!

Φέτος ο Οργανισμός ετοιμάζει ακόμα μεγαλύτερες εκπλήξεις για τα παιδιά, τους γονείς, τους ηλικιωμένους αλλά και για όλους του δημότες που θα βρεθούν στο «Ορέστης Μακρής» από 4 έως και 7 Ιουνίου.

Τα παιδιά και οι εκπαιδευτικοί των Δημοτικών Παιδικών Σταθμών και των Κέντρων Δημιουργικής Απασχόλησης μαζί με τα μέλη των Κέντρων Ανοιχτής Προστασίας Ηλικιωμένων του Δήμου Χαλκιδέων, έχουν ετοιμάσει για το κοινό ένα μοναδικό θέαμα που θα συναρπάσει τους μικρούς και τους μεγάλους επισκέπτες.

Ο χώρος του δημοτικού θεάτρου «Ορέστης Μακρής» θα γεμίσει με παραστάσεις, μουσική, χορό, ζωγραφική, ποίηση, γυμναστικές επιδείξεις, δημιουργικά εργαστήρια αλλά και πολλές ακόμα εκπλήξεις.