Εργασίες συντήρησης στον Παιδικό Σταθμό Νέας Αρτάκης

3 Ιούν

Εργασίες συντήρησης στον Παιδικό Σταθμό Νέας Αρτάκης

Στον καθαρισμό και την τοποθέτηση άμμου στον περιβάλλοντα χώρο του Παιδικού Σταθμού της Νέας Αρτάκης προχώρησε ο Δημοτικός Οργανισμός Παιδείας Προστασίας και Αλλυλεγγύης Χαλκίδας (Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ.) την Πέμπτη 1 Ιουνίου 2017.

Συγκεκριμένα, ο χώρος παιχνιδιού στον Παιδικό Σταθμό της Νέας Αρτάκης περιείχε χώμα, το οποίο με την πάροδο του χρόνου και τις καιρικές συνθήκες είχε διαβρωθεί με αποτέλεσμα να έχει καταστεί επικίνδυνος.

Με τον καθαρισμό του χώρου και την τοποθέτηση της άμμου διαμορφώθηκαν καλύτερες συνθήκες υγιεινής και ασφάλειας για τα παιδιά. Οι παρεμβάσεις στο πλαίσιο λειτουργίας του Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ.  είναι συνεχείς σε όλα τα διοικητικά όρια του Δήμου Χαλκιδέων.