Γιόρτασαν την Ημέρα της τρίτης ηλικίας

31 Οκτ

Την Παγκόσμια Ημέρα των Ηλικιωμένων τίμησαν την Τρίτη 31 Οκτωβρίου, τα μέλη του Β΄ΚΑΠΗ Χαλκίδας (Κανήθου), με εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στον χώρο τους.

Για την ημέρα αυτή μίλησε η κοινωνική λειτουργός του Κέντρου Νίκη Νικοπούλου, ενώ ο Πρόεδρος του Δημοτικού Οργανισμού Παιδείας, Προστασίας και Αλληλεγγύης (ΔΟΠΠΑΧ) του Δήμου, Σωτήρης Ανυφαντής αναφέρθηκε στο κοινωνικό έργο που επιτελείται από τις υπηρεσίες του Δήμου.

Ειδικότερα, μίλησε για τις Κοινωνικές Δομές που στηρίζουν τις ευπαθείς ομάδες των δημοτών, υπογραμμίζοντας ότι σε μια περίοδο παρατεταμένης οικονομικής κρίσης, ο Δήμος Χαλκιδέων προσπαθεί να βρίσκεται δίπλα στους συναθρώπους μας που έχουν άμεση ανάγκη.

Το πρόγραμμα περιελάμβανε ακόμη, παραδοσιακούς χορούς από τα μέλη του ΚΑΠΗ.