Oλοκληρώθηκε με επιτυχία το Φεστιβάλ του ΔΟΠΠΑΧ

Με χορωδιακά τραγούδια και παραδοσιακούς χορούς από μέλη των ΚΑΠΗ του Δήμου Χαλκιδέων και λαϊκό γλέντι, ολοκληρώθηκε το βράδυ της Πέμπτης 7 Ιουνίου, στο Θέατρο “Ορέστης Μακρής”, το 4ο Φεστιβάλ του Δημοτικού Οργανισμού Παιδείας, Προστασίας και Αλληλεγγύης του Δήμου Χαλκιδέων .

Πρόκειται για μια διοργάνωση που ξεκίνησε στην θητεία της παρούσας Δημοτικής Αρχής και πλέον αποτελεί θεσμό για τον Δήμο Χαλκιδέων, δίνοντας το δικαίωμα της συμμετοχής σε μικρούς και μεγάλους.

Στην σύντομη ομιλία του στην τελετή λήξης,ο Δήμαρχος Χρήστος Παγώνης ευχαρίστησε όλους τους συντελεστές της διοργάνωσης και τους συμμετέχοντες, υπογραμμίζοντας ότι η Δημοτική Αρχή θα συνεχίσει τις προσπάθειες και θα στηρίξει δράσεις που αφορούν στην δημιουργική απασχόληση παιδιών αλλά και ενηλίκων, καθώς και στην ψυχαγωγία τους.

Σύντομο χαιρετισμό απηύθυναν επίσης ο πρόεδρος του ΔΟΠΠΑΧ Σωτήρης Ανυφαντής και ο αντιπρόεδρος Κώστας Μπαρούτας.