Το Κ.Α.Π.Η Νέας Αρτάκης γιόρτασε την Ημέρα Τρίτης Ηλικίας

12 Οκτ

Το Κ.Α.Π.Η. Νέας αρτάκης γιόρτασε με μεγάλη επιτυχία τη Τετάρτη 10 Οκτωβρίου, την Παγκόσμια Ημέρα Τρίτης Ηλικίας.

Ο χώρος του Κ.Α.Π.Η. της Νέας Αρτάκης γέμισε με γέλια και χαρούμενα πρόσωπα. Τα μέλη, με περίσσιο κέφι, γευμάτισαν, χόρεψαν, γέλασαν, έβγαλαν φωτογραφίες, αποδεικνύοντας για ακόμη μια φορά, ότι δεν έχουν τίποτα να ζηλέψουν από τη νεολαία.

Το παρών στην εκδήλωση του Κ.Α.Π.Η. έδωσε και ο Πρόεδρος του Δημοτικού Οργανισμού Παιδείας Προστασίας και Αλληλεγγύης του Δήμου Χαλκιδέων (Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ.), Σωτήρης Ανυφαντής. Ο Πρόεδρος του Οργανισμού συζήτησε με τα μέλη του Κ.Α.Π.Η. επισημαίνοντας το σημαντικό ρόλο που διαδραματίζει η τρίτη ηλικία στις δύσκολες εποχές που ζούμε και τόνισε ότι ο Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ. βρίσκεται δίπλα στους ηλικιωμένους και θα συνεχίσει με ζήλο να φροντίζει για τις ανάγκες τους.